LOGO

zdoc /docs/index
Wraz z nadejściem panowania Księżniczki Twilight Sparkle Equestria wkracza w nową erę a Kucykon nie pozostaje w tyle! Gallant Fop i Flash Hope po wszczepieniu modułów usprawniających organizację są gotowe na przygotowanie dla Was jeszcze lepszego konwentu. Przygotujcie się na trzy dni interesujących paneli, integracyjnych atrakcji i tony kucykowego merchu. Doładujcie więc swoje cybernetyczne kopyta, zaktualizujcie oprogramowanie wczepów, wsiądźcie do swoich Cybertrucków, wrzućcie w odtwarzacz ulubioną kasetę z synthwavem i ruszajcie na Kucykon przyszłości! Do zobaczenia!

zdoc /docs/news28-07-2023

Od wielu lat jedną z cech charakterystycznych wszystkich dużych ponymeetów i konwentów bronies są pluszaki 🧸. Niezależnie od tego, czy mieszczą się na wyciągniętej dłoni czy są większe od ich właściciela, czy są postacią z serialu czy OCkiem, ich pastelowa obecność umila wygląd konwentowych korytarzy i sal. Nie inaczej będzie też na Kucykonie!

Kucykowych pluszaków nigdy za mało i doskonale wie o tym Huciek, który w piątek pomoże nam w zwiększeniu ich populacji już na samym Kucykonie. Nie, nie odkrył (jeszcze) sposobu na ich rozmnażanie, ale chętnie podzieli się wiedzą na temat ich tworzenia w trakcie swoich „Warsztatów z szycia kucy“ 🪡🦄. Oddajmy mu głos:

"Na warsztatach wspólnie zagłębimy się w tajniki szycia kolorowych kucyków, uczestnicy będą mieli możliwość wykonać zarówno ulubione postaci z serialu jak i własne ponysony. Uwaga, na prelekcji niestety jest limit: 15 uczestników, zapraszamy więc osoby zdecydowane! Bardzo prosimy o punktualne stawienie się oraz zabranie ze sobą chęci do pracy! 😉"

~Huciek

Chcesz już teraz zaklepać sobie miejsce na warsztatach i mieć pewność, że to Twój kucyk zasili szeregi nowego pluszowego stadka? Wypełnij formularz rejestracyjny już dzisiaj:

Formularz rejestracyjny

~Polonius


zdoc /docs/news27-07-2023

Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy gościa specjalnego, czyli Panią Annę Szpaczyńską, a więc Pipp Petals! Będziecie mieli okazję posłuchać głosu księżniczki na żywo, zadać pytanie, a także uzyskać autograf! Na cześć naszego gościa: Pipp, Pipp, Hurra!

~Spidi Von Marder


zdoc /docs/news23-07-2023

Zawsze marzyłeś o spróbowaniu swoich sił w dubbingu? Wiesz, że lepiej nadajesz się na głos Rainbow Dash niż Ashleigh Ball i Agnieszka Mrozińska? Nie możesz przegapić tej atrakcji!

Na Warszawskim Fandubbingu ver. 2 zmierzymy się wspólnie z zadaniem zdubbingowania wybranego dwuodcinkowca MLP:FiM, nie traktując jednak tego zbyt poważnie. W naszej wersji nic nie stoi na przeszkodzie by Pinkie Pie była flegmatyczną klaczą z wyższych sfer a Fluttershy mówiła głośnym basem.

Ponieważ jednak atrakcja ta wymaga przygotowania, potrzebna jest Wasza pomoc! Jeżeli chcesz wziąć udział w atrakcji, wypełnij poniższy formularz rejestracyjny i zdecyduj jaki odcinek weźmiemy na warsztat i jaka postać będzie mieć Twój głos!

Formularz Rejestracyjny

A skąd to „ver. 2“? Nawiązujemy tu do fandomowego lost media jakim jest dubbing do odcinka „Lunar Eclipsed“ nagrany przez warszawskich bronies już ponad 11 lat temu!
~Polonius


zdoc /docs/news6-07-2023

Zmęczony ciągłym siedzeniem na prelekcjach? Gardło boli od śpiewania na karaoke? Może to znak aby poszaleć na macie tanecznej? Stała atrakcja warszawskich ponymeetów, Trotmania, powraca! Ponownie będziecie mieli okazję zatańczyć do piosenek z serialu i fanowskiej muzyki elektronicznej, wyśrubować wynik i pobić rekord punktowy dając się ponieść rytmowi. Niezabowiązujace pojedynki to dla Was za mało? Chcecie poczuć taki sam dreszcz emocji jak Sunny walcząca o magiczny kryształ jednorożców? W takim razie nie przegapcie wieczornego turnieju z nagrodami!

~Polonius

zdoc /docs/news19-07-2023

Po dziesiątkach zgłoszeń i godzinach spędzonych w Excelu, wreszcie możemy Wam zaprezentować plan atrakcji, które czekać będą na Was na Kucykonie 😃

Wśród nich znajdą się m.in.:

 • Duże atrakcje takie jak panel z polskimi aktorami głosowymi czy aukcja charytatywna 🤩
 • Dwie równoległe, całodniowe sesje prelekcyjne 🤓
 • Konkursy 🏆
 • Warsztaty 🪡
 • Koncerty 🎸
 • Sala z grami planszowymi i konsolowymi ♟

Zainteresowani? To rzućcie okiem na pełny plan:

Pełny plan Kucykonu

Nie wiem jak Wy, ale ja już zacząłem planować na kartce na co się wybiorę, bo możliwości jest na prawdę sporo 🤩

Nie zapomnijcie się też zarejestrować, macie na to czas do końca tygodnia! ⏰

Do zobaczenia na Kucykonie przyszłości!
~Polonius


zdoc /docs/news6-07-2023

Zmęczony ciągłym siedzeniem na prelekcjach? Gardło boli od śpiewania na karaoke? Może to znak aby poszaleć na macie tanecznej? Stała atrakcja warszawskich ponymeetów, Trotmania, powraca! Ponownie będziecie mieli okazję zatańczyć do piosenek z serialu i fanowskiej muzyki elektronicznej, wyśrubować wynik i pobić rekord punktowy dając się ponieść rytmowi. Niezabowiązujace pojedynki to dla Was za mało? Chcecie poczuć taki sam dreszcz emocji jak Sunny walcząca o magiczny kryształ jednorożców? W takim razie nie przegapcie wieczornego turnieju z nagrodami!

~Polonius

zdoc /docs/news4-07-2023

Czy od zawsze marzyłeś o tym, by Twój OCek pojawił się na IDku konwentowym? Z Kucykonem możesz spełnić to marzenie! Podeślij nam swoją grafikę korzystając z poniższego formularza, a na Kucykonie będziesz mógł odebrać swoje niepowtarzalne ID! Jakiś haczyk? Musisz zdążyć wypełnić formularz do końca piątku 21. lipca. link do formularza Nie masz odpowiedniej grafiki lub nie zdążysz z formularzem? Nic straconego, na Kucykonie chętnie potowarzyszy Ci wtedy nasza uśmiechnięta maskotka. Do zobaczenia na Kucykonie przyszłości!

~Polonius

zdoc /docs/news13-06-2023

Zapowiadamy jedną z atrakcji: Kucykowy Konkurs Cosplay 🔥 Możecie zapytać ,,Cooo? Kucykowy konkurs cosplay?" TAK!!! Dlaczego by nie? Mamy nadzieję, że będzie sporo uczestników, bo udało nam się zebrać trójkę jurorów (i teraz musimy mieć jak wybierać zwycięzców). Zachęcamy do przebierania się, nawet jeśli w bardzo prowizoryczny/budżetowy sposób. Liczy się kreatywność i dobra zabawa ✨
~Fasolka

PS. Miło nam będzie jeśli napiszecie nam o chęci brania udziału na fanpage, ale wystarczy przyjść na atrakcję by wziąć udział. Do zobaczenia! PPS. Przypominamy o rejestracji! PPPS. Zamykamy rejestrację na wejściówki premium w związku z wyczerpaniem towaru.
Dmitrij

zdoc /docs/news12-06-2023_poradnik_dojazdu

Do konwentu jeszcze trochę czasu, lecz czas planowania dojazdów zbliża się wielkimi krokami. Aby w tym pomóc, przygotowaliśmy poradnik dojazdu na tegoroczny Kucykon. Zachęcamy do zapoznania się i planowania podróży na najważniejsze wydarzenie kucykowe tego roku!
Poradnik dojazdu:
link do poradnika dojazdu

~Brushie

zdoc /docs/news12-06-2023_poradnik_dojazdu

Właśnie mijają dwa tygodnie od otwarcia rejestracji a już udało Wam się prawie zapełnić limit dostępnych wejściówek VIP! Jesteśmy podekscytowani i jeszcze bardziej zmotywowani do tego, by przygotować dla Was konwent, na który warto było czekać!

Żeby podgrzać trochę Wasze emocje uchylimy trochę torbę z gadżetami VIPowskimi. Wśród nich znajdą się m.in.:

 1. Torba
 2. Koszulka
 3. Dwa kucykonowe plakaty
 4. Nick umieszczony w książeczce konwentowej (conbooku)
 5. Wyjątkowy identyfikator z tagiem NFC
 6. I jeszcze kilka innych niespodzianek 😉

Osobiście najbardziej jestem nakręcony na ten identyfikator. Zawierać będzie unikatowy tag NFC. Choć przygotowywany na Kucykon 2023, planujemy wykorzystywać go także przy okazji innych ponymeetów, czyniąc z niego wyjątkową i użyteczną pamiątkę. A w jaki dokładnie sposób? O tym dowiecie się na Kucykonie 😉

Jeżeli czytając ten post pomyślałeś/aś właśnie „Ach, szkoda, że nie zaznaczyłem/am “Tak“ w arkuszu rejestracyjnym“ to nic straconego, wystarczy że wyślesz wiadomość na nasz profil facebookowy i dołączymy Cię do listy 😉

Jednocześnie w tym tygodniu zaczniemy kontaktować się z tymi, którzy są zainteresowani zakupem wejściówek, aby poznać Wasze preferencje rozmiarowe.

Do zobaczenia!
~Polonius

PS. W tym tygodniu zaczniemy publikować informacje o atrakcjach, także wyczekujcie postów w tej tematyce!
~Dmitrij


zdoc /docs/news4_22-05-2023

Właśnie ruszyła rejestracja na Kucykon 2023! Możecie się zapisać klikając w poniższy link: Rejestracja W tegorocznej edycji macie do wyboru dwie wejściówki:

 • Standardowa, 40 zł - oferuje wstęp na konwent, nocleg oraz identyfikator
 • VIP, 220 zł - poza tym co tańsza opcja, posiadacze wejściówki VIP dostaną także zestaw wyjątkowych gadżetów konwentowych. Jakich? Tego jeszcze Wam nie zdradzimy, ale możemy obiecać, że plany mamy ambitne!

Za wejściówkę Standardową zapłacicie już na samym Kucykonie przy akredytacji. Z kolei za VIPa obowiązuje przedpłata - jeżeli zaznaczycie chęć jej zakupu w formularzu, w przyszłości skontaktujemy się z Wami by dogadać się odnośnie formy płatności. Ale śpieszcie się - ilość wejściówek VIP jest ograniczona! Do zobaczenia na liście


zdoc /docs/news3_18-03-2023

Po trudach jakie przyniosły nam ostatnie ciekawe cztery lata wreszcie możemy zaprosić Was na drugą edycję Kucykonu, która odbędzie się w drugiej połowie lata 2023 w Warszawie. Podobnie jak w 2019, Kucykon będzie imprezą trzydniową, podzieloną na tyleż samo części będącymi różnymi typami wydarzeń. Nie zabraknie atrakcji typowych dla ponymeetów: prelekcji dotyczących uniwersum 4. i 5. generacji My Little Pony, konkursów, integracji przy grach planszowych i konsolowych, karaoke i DDR/Stepmanii oraz stoisk z kucykowymi gadżetami i dziełami rodzimych artystów. Jednocześnie też pojawią się aktywności całkowicie nowe, prowadzone tak pod dachem jak i pod gołym niebem. Wszystkie informacje o naszym wydarzeniu znajdziecie na naszym fanpage’u na facebooku oraz tutaj, na naszej stronie internetowej. Tak więc zaktualizujcie swoje wszczepy, wykalibrujcie sensory i do zobaczenia na konwencie przyszłości!